123
banner

2019 Pazarlama Trendi: İnovasyon

Written by

İnovasyon, daha hızlı ve esnek olacak. Daha hızlı ve daha aktif inovasyona olan ihtiyaç artacaktır. Bazı şirketler hızın önemini çoktan fark etti ve daha akıcı inovasyon projelerini uygulamaya koydular ancak gelecek sene bu konunun dahaçok yerde hayata geçmesi bekleniyor.

Büyük şirketler, iş dışında da kalan inovasyonlar için alanlar yaratıyor. PepsiCo, ABD’de “The Hive”ı lanse etti ve bu, daha küçük ve niş markaları teşvik edecek bir inovasyon merkezi olacak. PepsiCo başkanı Indra Nooyi (CEO pozisyonundayken) bu kararı Temmuz ayında açıkladı. Nooyi, “Bu işletmenin içinden bir iş ve çekirdek merkezden alınacak” , “Girişimci bir grup, başlattığımız ve beslediğimiz ürünlerden bazılarını alacak ve neyin işe yaradığını bulmak için kuluçkaya bırakacak.” dedi.

Coca-Cola,yeni markaların pazar yollarını hızlandırmak için Global Ventures Group ilebenzer bir iş yapıyor. Bu sadece yeni portföy eklemeleri değil, başlıca ürünleriiçin yeniliği hızlandırmakla ilgili. Coca-Cola’nın küresel direktörü Arnab Roy “İnovasyon, her marka için çok önemli bir yol gösterici olacak. Evet, Coca-Cola klasik sahip olduğumuz en büyük değer ancak kola ile birlikte yeniliklerin olması gerektiğini hissediyoruz. Kolanın  yapabildiklerinden çok kolanın yapamadıklarında esneklik var. ” Coca-Cola’nın kitle fonlama sitelerinin kullanımının daha yaygın hale geleceğini söylüyor ve bu tutum da pazarlamaya uzanıyor. Coca-Cola, Heineken ve Procter & Gamble’a katıldı ve her ikisi de ürünlerini test etmek ve başlatmak için Indiegogo kullanıyor.

Yatırım, işletmenin dışından geldiği için, crowdfunding, şirketlerin daha az riskli olmasını sağlıyor. Şirketler 2019’da hızlı bir şekilde daha fazla ürün sunmaya çalışırken, bu seçenek yalnızca daha popüler olacak. Amaç, online medyayı ve reklamcılığı daha akıcı ve bağımsız hale getirmek ve kolaylaştırmak.

Bu senenin sonunda markalar pazarlamayı hızlandırma yollarını öğrendi ve 2019’da bu çabaların karşılığını alacaklar. Bazılarının başarısız olacağı bir gerçek ama bu yeni cesur dünyada, hızlı ve ucuz bir şekilde başarısız olduğunuz sürece başarısızlık çok da önemli değil.

MarketingWeek

Article Categories:
Marka/İletişim · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir