123
banner

Facebook, Instagram ve WhatsApp Tek Bir Uygulamada!

Written by

Düşünsenize, aynı anda farklı platformlar arasında mesaj alışverişinde bulunabileceksiniz.

Facebook’un sahibi aynı zamanda kurucusu olan Mark Zuckerberg  ve takımı, WhatsApp, Facebook ve Instagram’ı tek bir ekosistemde birleştirmeyi amaçladığı bir proje üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar bu ekosisteme dahil olan bir uygulamadan diğerine her hangi bir veri gönderebilecekler. The New York Times dört güvenilir kaynağa dayanarak, projenin bu yılın sonunda veya bir sonraki yılın başında uygulanabileceğini söylüyor.

Uygulamalar ve hizmetler teknik altyapının birleştirilmesinden ve entegrasyonundan sonra ayrı  olarak da çalışmaya devam edecekler. Ancak yeni sistem kullanıcılara farklı platformlar arasında mesaj alışverişinde bulunmayı sağlayacak. Örneğin, bir WhatsApp kullanıcısı, karşı tarafın bir WhatsApp hesabına sahip olmaması durumunda bile, onun Instagram hesabına mesaj gönderebilecek.

Facebook bunu yazışmaları daha da kolaylaştırmak için yaptıklarını açıkladı ve şöyle bir yorumda bulundu : “Sosyal ağlarda arkadaşlarınızla ve ailenizle bilgi alışverişini kolaylaştırmak ve ürünlerimizi şifreleme yoluyla korumak için çalışıyoruz”. Ayrıca, Facebook bu adımla reklam satışlarını artırabileceğini umuyor.

Yorumda bulunan bazı kişilere göre, daha sıkı entegrasyon tüm uygulamalara uzun vadede fayda sağlayacak. Diğer kaynaklar, son aylarda Zuckerberg’in bu fikri şirket çalışanları arasında aktif olarak  yaymaya çalıştığını söylüyor.

Sostav

Article Categories:
Mobil Uygulamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares