123
banner

Facebook Mesajlaşma Platformlarını Birleştiriyor

Written by

Instagram’ın yeni güncellemesi Facebook Messenger ile Instagram DM kutusunu birleştiriyor. Böylelikle her iki uygulamadan da mesajlar ve aramalar sürdürülebiliyor. Güncellemeyi aldığınızda, Instagram’ın sağ üst köşesindeki normal DM simgesinin yerini Facebook Messenger logosu alır. Şimdilik Instagram’dan Facebook kullanıcılarına mesaj göndermek mümkün değil ama Instagram’ın bu yeni güncellemesiyle Facebook Messenger’ın birçok özelliğini kendisine ekleyebilecek: Sohbet renkleri, başka biriyle senkronize video izleme, daha fazla tepkiler, emojiler (Selfie çıkartmaları).

Sohbet renkleri siz kaydırdıkça gönderenin mesajları mavi ve mor arasında değişiyor, Instagram’daki sohbetler gerçekten de eskisiye göre daha renkli bir hale geliyor.

Senkronize video izleme özelliği artık IGTV ile de çalışıyor.

Ayrıca mesajlar okunduktan sonra silen yeni bir “vanish mode” da ekleniyor.

Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp arasında çapraz mesajlaşmaya izin vermek için popüler uygulamalarının mesajlaşma platformlarını birleştirme planını gerçekleştirmeye başladı. Facebook’un temel altyapıyı yeniden inşa ettiği söyleniyor, böylece uygulamalarından yalnızca birinde olan kullanıcılar farklı Facebook uygulamaları kullanarak başkalarına bağlanabilir.

Bu değişiklik için cihazınızda Facebook Messenger uygulamasının bulunması gerekli değil, Messenger’a ve onun getirdiği özellikleri kullanmak için Instagram uygulaması yeterli olacaktır. Ayrıca bu yeni özelliğe geçmek size cazip gelmiyor ise güncellemeyi hemen yapmak zorunda değilsiniz. Size güncelleme isteği geldiğinde “Şimdi değil” seçeneğini seçerek eski sürümü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mark Zuckerberg platfromları birleştireceği sistemin uçtan uca şifrelenmesini istiyor. Böylelikle Facebook, en popüler uygulamalarını entegre ederek Apple’ın iMessage’ıyla daha doğrudan rekabet edebilir.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Mobil Uygulamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares