123
banner

Google Duplex, Yeni Asistanınız

Written by

Google yapay zeka ile insan sesini birleştirdi.

Google duplex, Google asistanın yeni bir özelliği. Duplex robotik ses ile değil doğal insan sesi ile konuşabilir ve insan sesi teknolojisini Yeni Zelanda’dan başlayarak ABD dışındaki kullanıcılara yaymaya başladı.

Duplex ile, Google Asistan’dan işletmeleri arayarak rezervasyon yapmasını, randevu ayarlamasını, çalışma saatleri düzenlemesini ve daha fazlasını isteyebilirsiniz. Google’a göre karmaşık, uzun cümleleri ve hızlı konuşmayı anlayabiliyor. Google Duplex Mayıs 2018’de piyasaya çıktığı günden bu yana test ediliyor ve şu anda 48 eyalette yayıldı ve uluslararası alanda da genişliyor.

Randevu alma ve Rezervasyon

Google aramadan veya haritalardan bulduğunuz işletmeyi Asistanınıza  aramasını ve sizin yerinize işletmeden randevu almasını söyleyebilirsiniz. Asistan sizin tercihlerinizi, kaç kişilik rezervasyon olacağını, saati ve diğer gerekli ayrıntıları sizden alacaktır. Siz de bu bilgileri onayladıktan sonra Duplex otomatik sesli arama teknolojisini kullanarak işletmeyi arayarak randevu almaya çalışacaktır. Aramaların güvenliği için Google, aramaların kalite güvencesi için kaydedildiğini belirtti.

Bu sistemde ilginç olan, sistem insanı taklit ediyor, hatta “hımmm” gibi arada durarak, düşünür gibi yaparak telefon karşısındakinin insan-robot ayrımı yapmasını imkansız hale getiriyor.

Sinema Bileti Alma

Artık Google Duplex  İngiltere ve ABD’de internet üzerinden sinema rezervasyonu yapmak için kullanılabiliyor. Sinema listelerini sorabilir veya arayabilir. Uygun bir zaman ve konum bulduktan sonra işlemi tamamlamak için bilet satın al diyebilirsiniz. Ardından asistanınız sizi koltuk seçme adımına yöneltir ve Google’a kaydetmişseniz sizin yerinize ödeme bilgilerinizi girebilir.

Bu yeni özellik bir web sitesindeki metin alanlarını doldurma işlemini basitleştiriyor.

Article Categories:
Genel · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares