123
banner

Hardee’s ile Tinder Ortaklığı : Sağa Kaydır ve Tavuk Menüsü Kazanma Şansı Yakala!

Written by

Fastfood zinciri olan Hardee’s, Tinder aracılığıyla yaptığı promosyon ile dikkatleri üzerine çekti!

CKE Restaurants markalarından biri olan Hardee’s Tinder ortaklığı ile yeni bir marka kampanyası başlattı. Bu kampanyanın amacı ise genç tüketicileri çevrimiçi ve mobil olarak hedefleyen bir promosyonda bir araya getirmek.

Bekarlara müjde! Tinder uygulaması ile sağa kaydıran ve Hardee’s “gözde bekarı” Chris P. ile eşleşenlere mükemmel bir teklifi var. Bu eşleşme sonucu Hardee’s, beş parçalı karışık tavuk menüsü alana ikincisini hediye ediyor! Bu promosyon 28 Kasım’dan 8 Aralık tarihine kadar devam ediyor.

Chris P.’nin “Chicken Tinder” profili ise kafasına “chicken tender” yerleştirilmiş bir adamın resimlerinden oluşuyor. Profil ismi aslında bizlere anlamı “çıtır” olan “Crispy” kelimesini vurguluyor.

Hardee’s bu eğlenceli profil ile gençleri hedefleyerek çıktığı yolda, zaten fast food ile iç içe olan Z jenerasyonunun gönlünü kazanmış gibi görünüyor.

Bu kampanya ile kardeş markası olan Carl’s Junior’dan ayrı olarak pazarlama alanında ilk adımını atmış oldu. Tinder ile yapmış olduğu bu ortaklık, Tinder’ın en büyük kullanıcı tabanını oluşturan milenyum kuşağı ile Z jenerasyonu arasında büyük ses getirebilir.

Kampanyanın zamanlaması ise mükemmel! Kış ve yaklaşan tatil ile birlikte, bekarları yalnız bırakmayarak onlara eğlenceli bir yoldaş oluyor.

Tinder ve benzeri tanışma uygulamaları ile birlikte çalışmak, genç tüketicileri hedeflemek isteyen markalar için popüler bir pazarlama taktiği haline geliyor.

Delta Havayolları ile Tinder, HBO ile Bumble ortaklıkları ise bu popüler pazarlama taktiğine sadece birkaç örnek.

Marketingdive

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dijital Pazarlama/Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares