123
banner

Instagram Hikaye Reklamları

Written by


Instagram hikayelerinde reklam yayınlamak yeni ve büyük bir pazara açılma imkanı sunar.

Ralph Lauren –moda markası- satışlarını %18 arttırdı.

Gen Z, izleyicilerini %41 oranında arttırmayı başardı.

Dünya çapında günlük 500 milyondan fazla aktif Instagram kullanıcısına markanızı Instagram’da hikaye paylaşarak ulaştırmak markanıza avantaj sağlar.

Instagram hikaye reklamları kullanıcıların hikayeleri arasına kısa reklam eklemenizi sağlar. Reklamların günlük hikayeler arasına yerleştirilmiş olması kullanıcıyı rahatsız etmez ve normal bir hikaye formatına da uyar. Yeni bir sekme açılmaz veya kullanıcıyı farklı bir sayfaya yönlendirmez.

Reklam, tek bir fotoğraftan veya 15 saniyeye kadar olan bir videodan oluşabilir ve marka bilinirliğinden web sitesi satışlarına kadar çeşitli alanlarda olabilir.

İzleyicinin dikkatini anında çekmek işin püf noktasıdır. Hızlı bir izlenim oluşturmak için yapılması gereken ilk şey yüksek kaliteli medya kullanmaktır.

Fotoğraftan oluşan reklam için:

En boy oranları: 9:16 ve 4: 5 – 1.91: 1

Maksimum süre: 5 sn

Maksimum dosya boyutu: 30 MB

Desteklenen resim türleri: .jpg, .png

Önerilen çözünürlük: 1.080 x 1.920 piksel

Minimum çözünürlük: 600 x 1067 piksel

Videodan oluşan reklam için:

Video oranları: 9: 16 ve 16: 9 – 4: 5

Video Dosyası Boyutu: 4GB Max

Video Uzunluğu: 1 – 60 saniye

Video Altyazıları: Mevcut değil

Video Sesi: İsteğe bağlı

İlk Birkaç Saniyeyi Unutulmaz Yap

Reklam hızlı bir şekilde bittiğinden kullanıcılar geri dönemeyeceklerdir. Reklamın iletisi ilk birkaç saniye içinde tutulmalıdır. Böylece ilk birkaç saniye içerisinde kullanıcıyı yakalayıp harekete geçmeye veya daha fazla bilgi için kaydırmaya teşvik edilebilir.

Spotify’dan bir reklam örneği:

Instagram Hikaye Reklamları Nasıl Kullanılır?

Marka ve Ürün Farkındalığının Artırılması

Pazara yeni mi giriyorsunuz? Yeni bir ürün mü çıkarıyorsunuz? Bu reklamlar, ürününüzü potansiyel müşterilere hızlı bir şekilde tanıtmak için bir yol açar.

Satışları veya Özel Etkinlikleri Duyurun

Şirketinizde özel bir etkinlik veya satış varsa, müşterilerinize haber verin. Harekete geçirici reklamların başlatılmasıyla artık müşterilerinizin hızlı bir şekilde kaydırıp doğrudan mağazanıza geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Müşterilerinizle Konuşun

Kullanıcılardan, onlarla online bir diyalog başlatarak kendi içeriklerini oluşturmalarını ve paylaşmalarını isteyin. Onlara bir soru sorun, anket oluşturun – markanızı takipçileriyle konuşmaları ve paylaşmaları için her şeyi yapın.

Sahne Arkasını Paylaşın

Müşterilerinize sahne arkasında tur attırmak, markanızı yalnızca erişilebilir kılmakla kalmaz, aynı zamanda insanlar için de eğlencelidir.

Müşterilerinizi Yeniden Hedefleyin

Instagram, Facebook ile bağlantılı olduğundan, bu reklamları Facebook Pixel’inizle izlenen davranışlara dayalı yeniden hedefleme kampanyaları oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Yeniden hedefleme, çevrimiçi satıcılar ve servis sağlayıcıların pazarlama karını artırmak için kilit bir yoldur ve Instagram’ı bu denklemin dışında bırakmamalısınız.

SingleGrain

Article Tags:
·
Article Categories:
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares