123
banner

Instagram Like Sayılarını Gizleyecek Mi?

Written by

Instagram şuan gönderilere gelen beğeni sayılarını, diğer kullanıcılardan gizlemeyi test ediyor. Bu sistemde gönderiye gelen beğeni sayısını yalnızca gönderi sahibi görebilecek.

Sadece Google Play Store’da 1 milyar indirilme sayısına sahip Instagram son yılların en çok kullanılan uygulamalarından birisi. Bu denli yoğun kullanılan uygulamalarda da insanların düzenli takip etmesi gereken belirli durumlar ortaya çıkıyor , takipçi sayısı , hikaye izlenme sayıları , gönderi beğeni sayıları… Şuan hikaye izlenmeleri yalnızca gönderi sahibi tarafından görüntülenebiliyor. Bu özellikten yola çıkarak Instagram gönderi sayılarını da kullanıcıya özgü yapmaya hazırlanıyor.

Yeni beğeni sistemi sayesinde içerik çeşitliliğinin artacağı ve kullanıcıların beğeni kaygısı yaşamayacağı öngörülüyor.

Instagram bu özellik ile kullanıcılarının beğeni sayısına değil, paylaşılan içeriğe yoğunlaşması üzerine yoğunlaşıyor. Bir çok insan daha fazla beğeni alabilmek için farklı hashtaglere ve Instagram tarafından yasaklanan bazı uygulamalara başvuruyor. Yapılması planlanan bu güncelleme ile daha çok beğeni alan gönderinin daha kaliteli olduğu algısı yıkılacak ve kullanıcılar arası rekabet azalacak. Bu güncellemenin sonucunda yüksek popülerliğe sahip veya kendi halinde düşük takipçili hesaplar da farklı içerikler paylaşmaya başlayabilecek.

“Paylaşım yaparken ne kadar beğeni alacağınıza değil, paylaştığınız içeriğe odaklanmanızı istiyoruz” diyen Instagram, ”like” sayısı göstermekten vazgeçiyor.

Güncelleme test edilmeye başlandı.

Instagram kullanıcılarının fotoğraf paylaştıktan sonraki bir kaç saati like sayısı ve kimlerden like geldiğini incelemekle geçiyor. Bunun sebebi ise Instagram’da ne kadar beğeni, o kadar popülarite anlayışından geçiyor. Instagram şuan bazı kullanıcılarda bu sistemi deneyerek kullanıcı davranışlarını gözlemlemeye başladı bile. Instagram bu özelliği test etmeyi öncelikle kendi çalışanlarının şahsi Instagram hesaplarından başladı.

Article Tags:
·
Article Categories:
Mobil Uygulamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares