123
banner

Instagram’ın Yeni Güncellemesi: Yakın Arkadaşlar

Written by

Sosyal ağ devi Instagram, “Hikayeler” özelliğini, yalnızca belirli bir yakın arkadaş grubuyla paylaşmaya izin vermek için güncelledi.

Instagram, Facebook’un kitle ayarlarına benzer kontroller ekleyerek, kullanıcıların Instagram hikayelerinde daha kişisel anıları görmesine izin verilen bireyleri adlandıran özel bir “Yakın Arkadaşlar” listesi oluşturmaya olanak sağlıyor. Yakın Arkadaş listesi, kişiler güncellendiğinde (eklendiğinde veya kaldırıldığında) kimseye bildirilmeyecek. Bununla birlikte Instagram, “Yakın Arkadaş” olarak eklediğiniz kişinin hikayelerini görüntülerken yeşil bir rozet gösterecek ve öyküler mevcut olduğunda kırmızı yerine yeşil bir halka ile profillerini işaretleyerek size yakın arkadaşlarınızın hikayelerini daha belirgin şekilde gösterecek.

Liste Oluşturmak İçin 

Listeyi oluşturmak için yan menüdeki yeni ‘Yakın Arkadaşlar Listesi’ seçeneğine dokunun. İstediğiniz takipçileri seçebilir veya belirli takipçileri bulmak için “Arama” yapabilirsiniz. Ayrıca, “Yakın Arkadaş” durumunu başka bir kullanıcıdan istemek de mümkün değil, kullanıcıların kendileri sizi eklemeye karar vermeleri gerekiyor. Sadece

“Yakın Arkadaşlar” ile Paylaşım Yalnızca yakın arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz hikayeyi normal olarak oluşturun ve ardından sol alttaki “Yakın Arkadaşlar” seçeneğine tıklayın.

Instagram neden “Yakın Arkadaş” özelliğini getirdi?

  • Özellikle çok sayıda takipçisi olup  içeriğiyle uyumlu olmayan hikayelerini diğer takipçileriyle paylaşmak istemeyen kullanıcılar  için yapılan bu yeni güncelleme oldukça kullanışlı olacaktır.
  • Birçok kullanıcı şu anda birden çok profil kullanıyor ve “Yakın Arkadaşlar” özelliği, kişisel içerik için ikincil hesap oluşturma ihtiyacını azaltacaktır.

Instagram, kişisel paylaşımlarıyla gündemde adından sıkça bahsettiren Instagram fenomenleri için oldukça yararlı bir özellik sunmuşa benziyor.

Forbes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares