123
banner

Marka Okulu – Brandweek’19

Written by

Marka Okulu, Bilgi Üniversitesi Yüksek lisans pazarlama iletişimi programı, bu sene Brandweek 2019’da üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerine eğitim verdi. Eğitim, yoğun talep sebebiyle Brand Academy’de gerçekleşti.

Akan Abdula Tüketici Davranışı dersiyle Türkiye’deki tüketici profillerine farklı bir bakış açısı kazandırdı. İlgimizi çekse de çekmese de, toplumun çoğunluğuna  hitap ettiğini düşünmesek de her popülerliği bir pazarlamacı olarak takip etmemiz gerektiğini, çünkü Türkiye’de trendlerin çoğunluk olarak düşünmediğimiz kesimden doğarak ilerlediğini örnekledik.

Özlem Bulut Nöropazarlama bilimini kullanarak aslında tüketiciye daha çok yaklaşıp onları daha iyi anlayabileceğimizden bahsetti. Tüketicilerin farkında olmadığı isteklerini ve ihtiyaçlarını analiz ederek bunlara uygun pazarlama stratejileri uygulayabiliriz.

Prof. Dr. Beril Durmuş hocamızla araştırma yöntemlerini ve uygulama şekillerini konuştuk. Araştırma yaparken asıl önemli konunun hedef kitlenin doğru analizi için uygun örnekler ile anket yapılması olduğu üzerinde durduk.

Doç. Dr. Lalin Anık tarafından verilen Davranışsal Ekonomi dersi ile aslında tüketicilerin ne kadar rasyonel olmak istediklerini ve planlarını rasyonel çerçevede yaptıklarını ancak satın alma öncesi veya hızlı karar alma zamanında irrasyonele yöneldiklerini konuştuk. Bunun üzerine hangi taktikler ile bunu pazarlama stratejilerinde avantaja çevirebileceğimiz üzerinde durduk.

Birbirinden değerli konuşmacılarla üç gün süren eğitimin ardından, katılımcılara eğitim sertifikası verildi.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares