123
banner

MojiHunt 300.000 Kullanıcıya Nasıl Ulaştı?

Written by

Facebook Messenger uygulaması için yapılmış olan MojiHunt sohbet botu “üst üste üç yap” oyunu mantığına dayanıyor. Lansmanından sadece 6 saat sonra, 3000 kişi bu oyunu oynuyordu ve şu anda bot  300.000 kullanıcıya ulaşmış durumda. 


PullString platformunda geliştirilen ilk versiyon, 20 seviyeden oluşuyordu. Sosyal ağlarda ilerleme süreci ise, Messenger’da emoji ile ilgilenen ülkelere hedeflemenin yanı sıra, ekranda bot ile yazışma içerikli video  ve “MojiHunt Messenger için en aptalca oyun” sloganından oluşuyordu. Bot reklamının başlamasından 6 saat sonra, 3.000 kişi daha katılmıştı.

Katılımı daha da artırmak için Kaning, Facebook’da  repost ve yorum karşılığında birkaç seviye daha ekledi. Sonuç ise 7 milyon görüntülenme, 31 bin “beğeni” ve 12 bin yorum. Buna ek olarak, yeni görevlerin eklenmesiyle, botla sohbet için harcanılan zaman üç katına çıktı.

MojiHunt, Kanada’da emoji etiketleriyle beyzbol şapkası üreten bir şirketin dikkatini çekti. Seviyeyi geçtikten sonra ücretsiz bir etiket için ortaya çıkan promosyon kodu sayesinde, 934 kişi gün içinde şapka sipariş etti.

Her ay 1.2 milyar kişi Messenger aracılığı ile iletişim kuruyor. Dolayısıyla hedef kitle çok yüksek ve yaratılan bu oyun ile birlikte çok kısa bir sürede çok sayıda insana ulaşılabiliyor. Kullanıcıların dikkatini eğlenceli yollarla ile çekmek başarı yolunda önemli bir adım olarak görülüyor. 

Digital Monkey

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dijital Pazarlama/Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares