123
banner

Papa John’s Yeniden Markalaşma Yolunda

Written by

Yeniden Markalaşma Sonrası Papa John’s’un Satış Düşüşü Yavaşladı. Yıl sonuna kadar düşüşün % 6,5’e gerileyebileceği tahmin ediliyor.

The Drum bildirdiği üzere, yeniden markalaşmakta olan pizza zinciri Papa John’s’un satışlardaki düşüşü, şirket kurucusunun ayrılmasından sonra durdu.

Bu yaz, şirket kurucusu John Shnatter ırkçılıkla suçlandı. Pazarlama ajansı ile bir konferans görüşmesi sırasında “n” harfiyle başlayan kelimeyi kullandı. Bu olaydan sonra, neredeyse tüm reklam yüklenicileri bu ağ ile işbirliği yapmayı reddetti.

Şirket, kurucusunu işten çıkartarak  kendisinden mümkün olabildiğinde uzak durmaya çalıştı ve yeniden markalaşma yoluna başvurdu.

Skandal, pizzacıların satışını büyük ölçüde etkiledi: uzmanlar üçüncü çeyrekte, Papa Johns’un satışlarının yaklaşık % 11 düşeceğini tahmin etmişti. Ancak üçüncü çeyrek için verilen son raporda satışlardaki düşüşün % 9,8’e gerilediği belirtildi.

Steve Richie – CEO “Artık tüketici duyarlılığında bir iyileşme görüyoruz. Bu konuya ve satışların artmasına odaklanmaya devam edeceğiz ” şeklinde düşüncelerini ifade etti. Analistlerin % 10’luk bir düşüş beklemesine rağmen, yıl içinde satışların yaklaşık % 6.5-8.5 oranına gerilemesi bekleniyor.

Ekim ayı ortasında Papa Johns, medya satın alımları için Havas Media’yı seçtiğini açıkladı.

Markanın değeri aslında tüketicinin markaya verdiği değer ve marka ile alakalı olan düşünceleriyle bağlantılıdır. Markayı olumsuz etkileyebilecek en ufak bir olay, şirketi milyonlarca lira zarara uğratabilir. Bu gibi durumlarda şirketlerin alacağı önlemler ve müşteri izlenimlerini iyileştirmek için alacakları aksiyonlar önem kazanmaktadır. Papa John’s bu krizi en aza indirgemek için yeniden markalaşma yolunu tercih etmesi, krizi iyileştirme yönünde olumlu ilerlediğini göstermektedir. 

Addindex.ru

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir