123
banner

Shutterstock Yeni Pazarlama Kampanyası Başlattı

Written by

Amerikan şirketi Shutterstock;  stok fotoğrafları, videolar ve müziklerin yanı sıra düzenleme araçları da sağlayan ve 2003 yılında John Oringer tarafından kurulan bir çevrimiçi hizmet. En güçlü özelliklerinden bir tanesi ise 550 binden fazla sanatçıyı (fotoğrafçılar, sanatçılar, kameraman) birleştirmesi. Aynı zamanda, her hafta hizmet kütüphanesi 1,5 milyon fotoğraf, resim, video ve müzik ile yenileniyor ve toplamda 200 milyondan fazla eser içeriyor. Tüm bunların ışığında şunu söyleyebiliriz: Shutterstock müşteri güveni kazanmış ve bu güveni korumayı başarmış bir websitesi. Peki ya neden yeni bir pazarlama stratejisi?

Hizmetin yeni sloganı – Stok değil, Shutterstock.

Stok fotoğraf, görüntü ve video hizmeti ile ünlü olan Shutterstock, pazarlama stratejisini revize etmeye karar verdi. Pazarlama stratejisinin amacı bunun sadece bir fotoğraf bankası değil, reklamverenler, pazarlamacılar ve diğer profesyoneller için modern bir araç olduğu göstermek. Bu doğrultuda yeni sloganını şirketin web sitesinde yayınlamaya başladı.

Aslında tüm bu süreç Shutterstock’un rakiplerinden temel farkını vurgulamak üzerine kurulu: Devasa bir malzeme koleksiyonu ve benzersiz içerikleri, yaratıcılık ve hizmetle çalışma kolaylığı. Bu pazarlama kampanyası ocak ayında  ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya’da  başlatıldı ve  sonrasında Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da devam edeceği kouşuluyor.

Şirket, “Eski fikirlerinizi atın. Yeni küresel kampanyamızın bir parçası olarak neden sadece stok değil Shutterstock olduğumuzu açıklayacağız ”diyor.

Adindex

Article Categories:
Marka/İletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares