123
banner

Victoria’s Secret Sert Eleştirildi

Written by

İç çamaşırı üreticisi ThirdLove, Victoria’s Secret’ın, basın liderlerinden biri olan Vogue ile yaptığı son röportajda transseksüel insanlar ve ‘plus-size’ modeller hakkında konuşmasını, New York Times gazetesinde tam bir reklam yayınlayarak eleştirdi.

ThirdLove kurucularından ve aynı zamanda şirketin  CEO’su Heidi Zak’den açık bir mektup şeklinde yazılmış reklam, Ed Razek’in CMO L Brands adlı yorumunu “aşağılayıcı” olarak nitelendirdi. Bu Zak’ın, Victoria’s Secret’ı açıkça eleştirdiği ilk yazı değil. Victoria’s Secret’ın yıllık gösterisi arefelerinde, müşterilerine şovu boykot etmek için çağrı yapan çevrimiçi bir kampanya başlatmıştı.

New York Times’a yaptığı konuşmada, Zak şirketi daha kapsayıcı bir marka olmaya teşvik ettiğini belirtmişti. Gösteriniz bir“ savurganlık ”olabilir, ama gerçekte yaşıyoruz.

“Kadınlara onları seksi yapan şeyleri söylemeyi bırakma zamanı.” Zak. Bunun yanı sıra Vogue ile yaptığı röportajda,  Victoria’s Secret L Brands’in pazarlama müdürü Ed Razek’in, markanın şovlarında transseksüellerin yer almayacağını belirtiyor. Razek ayrıca, Victoria’s Secret’ın ürün yelpazesinde büyük boyutlar olmayacağı ve büyük boyutlu modellere izin vermeyi planlamadığını da not etti. 2000 yılında artı-boyut modelleri için bir TV yayını yapma girişimlerinin kimseyi ilgilendirmediğini belirtti. Öte yandan yaptığı bu yorumlar, kullanıcıların olumsuz tepkisini çekti ve Razek özür dilemek zorunda kaldı.

MMR

Article Categories:
Marka/İletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares