123
banner

“Whopper Detour” Kampanyası İlk Meyvelerini Veriyor

Written by

McDonald’s ile oynadığı oyundan sonra, Burger King uygulaması 1 Milyon indirmeye ulaştı. Bazen oynanan bu tarz oyunlar, yapılan akıllıca hamleler, karşılığını tatmin edici bir şekilde veriyor. Böylelikle Burger King rakibine sert bir darbe indirmiş oldu.

Burger King’in son kampanyası “Whopper Detour” bütün dikkatleri üzerine çekti. Kampanyayı anlatan haberi hala okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz.

Yüzyılın Dalgası: Burger King vs McDonald’s

Müşterileri rakibinin kapısına kadar göndermesi sebebi ile “Whopper Detour”, tuhaf bir hamle gibi görünüyordu.  Ancak hem tanıtım hem de uygulama indirme teşviki açısından Burger King olumlu dönüşlerini almaya başladı.

Burger King, Salı günü piyasaya sürdüğü “Whopper Detour” kampanyasından sonra BK uygulamasının 1 milyondan fazla indirmeye ulaştığını ve uygulamanın şu anda Apple Store ücretsiz uygulamalar bölümünde 1 numaraya yükseldiğini vurguladı. Böylelikle Burger King uygulaması, YouTube, Instagram, Snapchat ve Amazon gibi devleri geride bırakarak 1 numaralı koltuğa oturdu.

McDonald’s uygulaması ise 42. Sırada yer alıyor.

Kampanya kısa bir süre içerisinde en çok konuşulan konu haline geldi ve birçok kişi bu kampanya hakkında videolar çekmeye başladı. Bunun yanı sıra kampanya haberlere de konu olarak inanılmaz büyüklükte bir ağa ulaştı.

Burger King CMO’su Fernando Machado, uygulamanın toplamda 6 milyon indirmesi olduğunu ancak 1 milyonun sadece kampanya başladıktan sonraki 36 saat içinde oluştuğunu vurguladı. Ulaşılan rakamlar sonucunda bu kampanya bir adım öteye geçerek beklenenden daha iyi sonuçlar vermeye başladı.

Bu sırada Burger King, Chicago’da bulunan bir McDonald’s restoranın hemen yakınında bir ilan panosu kiralayarak rakibine zor zamanlar yaşatmaya devam ediyor. Reklam McDonald’s hamburgerlerinin “asıl boyutu” nu gösteriyor ki bu da elbette aşağıdaki panoda bir leke gibi görünüyor.

Burger King’in McDonald’s ile savaşı yeni başlamadı ve kısa sürede bitecek gibi de gözükmüyor. McDonald’s’ın tepkisinin nasıl olacağı ise merak konusu.

AdWeek

Article Categories:
Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares