123
banner

Geleceğe hoş geldiniz: Uber, 2020’de Los Angeles’a uçan taksileri getirme sözü verdi

Written by

Geleceğe hoş geldiniz: Uber, 2020’de LA’ya uçan taksileri getirme sözü verdi;  ‘’Bu, bireysel araç sahipliğinin sona ermesi olacak ve onu tamamen bir hobi haline getirecek.’’

Uber’in baş yapım sorumlusu Jeff Holden, elektrikli uçakların araba kullanımını epey seyrekleştireceğini söyledi.

Blade Runner filmi, 2019’da Los Angeles’taki uçan araç senaryolarını tahmin edeli sadece bir yıl oldu ancak Uber, 2020 yılına kadar ABD’de gökyüzü seferlerine başlama planlarını açıkladı.

Lizbon’daki Web Zirvesi’nde konuşan Uber’in baş yapım sorumlusu Jeff Holden, görsel olarak drone ve helikopter arasında bir melez gibi görünen filonun, bir helikopterin gürültüsünün yalnızca% 25’ini oluşturacağını söyledi. Aynı zamanda 200 km/s kadar olan hızlarda seyahat eden uçan taksilerin Uber X araba yolculuğu ile aynı fiyata mal olacağını ve kitlesel tüketici seçeneği olarak tasarlanacağını belirtti.

Embraer ve Aurora Flight Sciences dahil olmak üzere havacılık üreticileri, yeni bir insansız hava trafik kontrol sistemi geliştirmek için Nasa ile birlikte çalışarak sürüş-sevkiyat uygulaması sayesinde uçağı tedarik edecek ve yönetecek. Ve Uber’in ‘’Uber Air global’’’i de almayı planladığı anlaşılıyor.

Holden, “İlk günlerde projeyi desteklemeye gönüllü şehirlerde çalışmayı düşünüyoruz, bu arada yol boyunca engebeler olacağını biliyoruz” dedi ve ekledi: “Nihai hedefimiz Uber’i kendi aracınızı sürmekten daha ucuz hale getirmek. Evet, süper hızlı bir uçuş kendi aracınızı sürmekten daha ucuz olacak. ”

Uber, Uber Air’in elektrikle çalışan hava filosunun tamamen emisyondan arındırılacağına işaret ederek, araçların sadece dört dakika sürecek olan tek bir akü şarjıyla ??60 mil yol alabileceğini belirtti.

Holden, bu uygulamanın da standart Uber gezintisi gibi rezervasyon ve komisyon sistemi ile düzenleneceğini açıkladı ve birbirinden farklı sürücülerin Uber havuzundan seçilebileceğini söyledi. “Bir Uber Air’i veya şoförsüz araçlarımızdan birini kullanmanın maliyeti, kendi arabanızı sürmenin maliyetinin çok altında olacak.”

Los Angeles’ın, dünyanın en sıkışık şehri seçilmesinden yola çıkarak oluşturulan proje, bu sıkışıklığı hızla değiştirecek gibi duruyor. Uber’in aktif kullanıcı tabanı sayesinde, servisi başarılı bir şekilde sunabileceğine inanılıyor.

Holden, şu sözlerle konuşmasına son veriyor: “Düğmeye basmaya ve bugün uçmaya hazır 65 milyon aylık aktif kullanıcımız var. Bu, Uber Air ile görevimize açık bir küresel profil getiriyor. ”

MarketingWeek

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Kuzey Amerika · Sürdürebilirlik · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares